Felnőtt: Vereség Böhönye ellen

2016-09-01

De csak két maximum 5 perc volt ahol simán nyert a Böhönye! Igaz ez idő alatt kétszer is mattolta Tuttit! Megint beleszaladtunk saját csapdánkba. Két buta védekezésbeli hiba, amit ellenfelünk könyörtelenül megbüntetett ráadásul a meccs azon periódusában, amikor ez még nehezen emészthető.

A 7-ik percben egy mezőny szabadrúgás után megállt a csapat és a Böhönye ezt kihasználva gyorsan elvégezte a pontrúgást, állva hagyott bennünket és a helyzetet gólra is váltották. Ezután a 9-ik percben egy elajándékozott labdával iramodtak meg a Füredi kapu felé és csak a hálóban állt meg a játékszer. 0-2 Óriási sokk! Lassan kezdtünk ebből ocsúdni és újra játszani, építkezni ám a 20-ik percre már kiegyenesedett a csapat és kezdett nyomni is. Ezt jelezte Bunovácz és Makai helyzete is. A 36- ik percben egy kényszerű cserét kellett végrehajtani. Tóth Krisz kisebb sérüléssel bajlódott, helyette Szabó Balázs érkezett. A félidő hajrájában egy nagyon formás akció után Luco hozhatta volna közelebb a csapatot, de 11 méterről elhibázta az ordító ziccert.

A szünetben nem volt mit tenni, két támadót hoztunk pályára. Jó döntés volt, Tégla és Koko folyamatos nyomás alatt tartotta a Böhönye csapatának védelmét, sokszor 5 embert foglalkoztattak. Ez idő alatt több helyzet is kínálkozott, Koko, Makai, és Buno is kapu elé került, de nem sikerült betalálni. Ekkor szinte egy kapuzott a Füred. A 68-ik percre végre gólra váltottuk a fölényt. Makai, Kovács, Téglás összjáték után legutóbbi lőtt a hálóba, és ezzel igen csak reálissá vált az egyenlítés. Ezután még egy nagy helyzet adódott, de Bunovácz ziccer passz helyett lőtt, ám a kapus hárított és szinte az ellentámadásból növelte előnyét a vendég együttes. Támadtunk tovább a kapott gól után is, de már nem tudtunk faragni a hátrányból.

Szóval, ha valaki végig nézte a találkozót, az láthatta, hogy a Füred abszolút nem játszott alárendelt szerepet, de ebben az osztályban már két ilyen hiba végzetes lehet. Javítani megyünk Korpádra. Hajrá Füred!!!

Kaposfüred SC - Böhönye KSE 1-3 (0-2)