Megye IV: Az ősz legjobbjai

2017-11-09

Szeptember hónap után ott tartottunk, hogy Füred II-Somodor gárdája veretlenül a közvetlen élmezőnyhöz tartozik, de vissza vannak még az igazán erőt próbáló összecsapások. Nos októberben elértük azt, hogy most már a végső győzelem egyik legnagyobb esélyeseként kell ránk tekinteni. Veretlenül mindössze egy döntetlennel a legtöbb rúgott és a legkevesebb kapott góllal 4 ponttal megelőzzük a Somogybabod és a Zimány gárdáját. Megnyugtató előny ez így a téli szünetre, mert nyomás nélkül játszhatunk, és élvezhetjük tovább a játékot. Jelenleg ez most a kulcs, hogy mindenki jól érzi magát a pályán, még azokon a meccseken is, amiken nagyobb a tét. Ez az ősz azt jelenti, hogy tavasszal mindenki minket akar majd megverni, és mi leszünk a találkozók esélyesei. Nem szabad, hogy ez a teher agyonnyomjunk minket, és nem is fog, mert senkit nem fog érdekelni ha perecelünk egyet, hiszen a fórunk kitart, ráadásul közvetlen riválisainkon ott a nyomás, ha hibáznak akkor kiszállnak a küzdelemből. No persze ez faktor mindenkire él. Például a mai napig nem tudom elképzelni, hogy a Taszár csapata hogyan tudta 10 emberrel megverni a Somogybabodot. Szóval résen kell lenni, és csak focizni, és nem nagyképűsködni.

Hatalmas segítség volt, hogy az I-es csapatból visszajátszó Makai, Teruzzi, Bunovácz hármas az első meccsen nem várt nehézségekbe ütköztek, és rájöttek itt is komolyan kell venniük. Makai Milán óriási munkát végzett mezőnyben, azt hiszem Gamás ellen éreztük legjobban a hiányát, mert akkor nyerhettünk volna, de ne legyünk telhetetlenek. Teruzzi Ludovico igaz csak 3 meccsen szerepelt, de ebből kettőn döntő faktor volt. Míg Bunovácz Adrián meg csereként beállva szerzett sokszor fontos gólokat. Nem kiemelve őket, hiszen Ők csak pont voltak az i-n ebben a fél szezonban. A kapuban Tamási Ádámra nem lehetett panasz, mert bakijai nem voltak, és az is igaz, hogy egy találkozó kivételével észveszejtő bravúrokat sem tudod bemutatni, de ha kellett a helyén volt, és éppen ezért hatalmas biztonságot ad. 8 meccsen 9 kapott gól egy olyan védelemtől, ami sosem szerepelt kétszer ugyanabban az összeállításban szerintem kiváló. Nagy Tamás, Törzsök Csaba, Neszményi Bálint, Kräutner Andrei, Márta Richárd, Nikolausz Gábor alkotta hátsó sor, amibe besegített Végh Krisztián is kimondottan jól muzsikál együtt, még ha akadnak is problémák. Utolsó emberként Nagy egész ősszel magabiztos volt, és jól irányította a többieket. Neszményi, Kräutner, Törzsök felváltva is remekül zárták a szélét, és az akig szereplő Márta teljesítményére sem lehet panasz, főleg az andocsi csihi-puhi után. A pálya középső traktusában Makairól már volt szó, és úgy érzem itt kell megemlíteni Végh szerepét is, aki elég sok poszton nyújtott jó teljesítményt, és a társaság egyik legjobbja volt. Major Péter és Gyöngyösi Patrik sebességben kicsit más dimenziót képviselnek így ők ketten a szélről indulva 6 gólt és 7 gólpasszt jegyeztek(Major 5-3, Gyöngyösi 1-4), oroszlánrészt vállalva ezzel a sikerekből. Elől nagyrészt a Hadnagy Márton, Kazár Martin páros játszott. Hadnagy végig kiegyensúlyozott volt, neki csak az összjátékon kell javítania, míg Kazárnak elég hullámzó volt a játéka. Az ősz közepére visszaesett, de szerencsére összekapta magát, és a két utolsó legfontosabb összecsapásra ismét a idény elejei formáját idézte. Szerencsére még vannak olyan játékosok, akik keveset jutottak szóhoz ilyen-olyan dolgok miatt, de Répási Rolandra, Riba Bencére is meghatározó szerep hárult az aktuális meccseken, és sokat tettek hozzá. Schulcz Gergő szerepvállalása az alakulatnál az egyik legérdekesebb. Ő szerénységgel és alázattal a fizikális hátrányai ellenére a kiosztott 3 gólpassza mellé szerzett egy igen fontos gólt is. Mindezt 160 játékperc alatt hozta össze. Továbbá egy meccsen szerepelt Mezőfi Zsolt és Guzmics Balázs(előbbi egy gólt is szerzett) és egy 10 perc erejéig Radó András is "hazalesett". Egy szó mint száz, mint látszik nem fukarkodom dicséretekben, és ennek az az oka, hogy a srácok jó hangulata rám is rám ragadt. Nagyon nehéz negatívumot találni. Talán csak a helyi derbin nyújtott mutatvány hagy némi kívánni valót maga után.

Rátérve az októberi találkozókra. A hazai Andocs elleni találkozón végig uraltuk a játékot, és vendégeink a kapunk közelében nem jártak, de Major vezető találata után nem tudtuk lezárni a mérkőzést, és ahogy az lenni szokott az ellenfél egy hihetetlen mákos góllal(egy lecsúszott beadásból ) kiegyenlített. Pechükre Gyöngyösi révén szinte azonnal visszavettük a vezetést, amit Hadnagy biztosított be a végén. Ezután következet a szomszédvári rangadó a Szentgáloskér pályáján, ami valljuk meg borzalmas állapotban volt. Ennél rosszabb csak a játékvezetés, (mindkét oldalra rengeteg bosszantó hibát vétett) és a mi játékunk volt. A négy megkapható büntetőből kettőt(mindkettőt Teruzzi harcolta ki) befújt a sporttárs, amiből csak egyet Makai révén sikerült gólra váltani(az elsőt Nagy kihagyta), de Major a félidő derekára megduplázta az előnyt. Sajnos ezután 5 perccel a szünet előtt volt egy kis rövidzárlat, és egy vicckategóriába illő tizenegyessel és egy labdavesztésből szerzett találattal egyenlítettek. A fordulást követően Hadnagy egyből vezetéshez juttatott minket, amit Bunovácz tett biztossá a végére. Győzelemnek győzelem, de ennél sajnos jóval többet várt mindenki, és nem festett túl jól a következő két rangadóra. Nem ez igazolódott be. Az utolsó hazai összecsapáson az akkori listavezető Zimány gárdáját fogadtuk, itt inkább a küzdelem dominált. Az elején egy szerencsés öngólra egy szögletet követően válaszoltak a vendégek, és a szünetig ez így is maradt. A második játékrészben sem változott a játékképe, ugyanúgy állóharc folyt, viszont most a zimányiak szerzetek vezetést, miután kihasználták az egyik védelmi hibánkat. Ekkor már az őket kísérő népes szurkoló sereg is inkább már a mi ócsárolásunkkal volt elfoglalva, mintsem csapatuk biztatásával, aminek az lett az eredménye, hogy előbb Nagy egyenlített, majd a hajrában Bunovácz megszerezte a győztes találatot is, és ezzel nagyon fontos győzelmet arattunk. Az őszi szezonzáróvá avanzsált rangadó volt már csak vissza, hiszen a 3. fordulóból létszámproblémák miatt az utolsó kör utánra kellett halasztani a somogybabodi idegenbeli meccsünket. Ezért jár egy pacsi a Babodnak, hiszen ha ők ebbe nem mennek bele, nem tudunk elutazni, és akkor meccs nélkül 3-0. Nem volt jófej viszont Nárcisz, aki szétfújta az első félidőt. No nem a sporit hívták így, hanem az ekkor az országon átvonuló szélvihart keresztelték el így. Értelmes játékról nem is igazán lehetett beszélni, és inkább harcoltak a csapatok a körülményekkel mint egymással. A pihenő előtt Teruzzi révén sikerült előnyt szereznünk, így egy pici nyugalommal vonultunk be. Szerencsére(főleg a miénkre, mivel nekünk hátszél volt) Nárcisz dühe csillapodott, és ezt a felek meghálálván végre a focié volt a főszerep, és bő negyed óra leforgása alatt le is rendezték a lényegi kérdéseket. Előbb egyenlített a Babod, majd nem sokra rá Nagy most értékesítette a büntetőjét(Kazár durrantották fel feleslegesen), amivel ismét nálunk volt az előny, amit Teruzzi tovább növelt. A haziak nem tudtak újítani és feladták, mi pedig sorra hagytuk ki a helyzeteinket, egészen a legvégéig, amikor Répási beállította a 1-4-es végeredményt. Most nagyon boldog minden, mert az őszi bajnok lett a Kaposfüred II-Somodor csapata, de szeretném ha majd május végén is mi örüljünk. Erre minden esélyünk megvan, csak élnünk kell vele. Az látszik, hogy a Zimánnyal és a Somobaboddal kell megküzdenünk, és úgy gondolom hogy jobb csapat is vagyunk, és egy pici előnyünk is van, de a foci attól szép, hogy sok minden változhat, akár percek alatt is, nem hogy egy egész téli szünet alatt. Jó lesz rajta tartanunk a szemünket mindkét riválisunkon, mert kitudja ki hogyan erősít, bár hogy őszinte legyek most úgy érzem az őszi teljesítményünkre alapozva nem kell ezen aggódni.

Feltöltő: Nikolausz Gábor